Tag: scout

18 mar

Obóz Harcerski 2026

Powoli zbliżają się długo wyczekiwane wakacje. Gdzie w tym roku będziemy obozować? No i w jakim terminie odbędzie się nasz obóz harcerski?

Czas plany drużyny (a właściwie szczepu) w końcu przekuć w rzeczywistość. Zdecydowaliśmy się na dosyć poważną odmianę… po kilku latach jeżdżenia nad Bałtyk do Szklanej Huty, w tym roku zmienimy kierunek. Wspólnie z 14 Gromadą Zuchową „Łowcy Przygód” wybierzemy się w okolice Giżycka do Przerwanek nad Jezioro Gołdapiwo. Gościć nas będzie Harcerska Baza Obozowa „Cyranka” prowadzona przez Hufiec ZHP Otwock. Termin właściwie pozostaje od lat ten sam … obozować będziemy od 7 do 16 sierpnia 2026. Więcej i bardziej szczegółowych informacji na temat obozu można otrzymać od kadry drużyny.

 

 

04 mar

Zbiórki harcerskie – marzec 2026

Co nas czeka w marcu, na jakie zbiórki harcerskie się przygotować?

Po naprawdę śnieżnej i mroźnej zimie, która trochę ograniczała nasze działanie… w końcu nastał słoneczny i ciepły marzec 🙂 77 Mazowiecka Drużyna Harcerska w końcu będzie mogła na dobre rozwinąć skrzydła 😉 W najbliższym czasie planujemy dużo ciekawych aktywności, które naszym harcerzom powinny przypaść do gustu:

  • 08.03.2026 – spotykamy się o 10:30 na parkingu przy Sali Weselnej „Glamour”. W planie zbiórka survivalowa, na której będziemy przygotowywać osobisty przybornik z rozpałkami.
  • 15.03.2026 –  w tą niedzielę spotykamy się wyjątkowo o 15:00 na II Drużynowym Turnieju Krzesania Ognia. Przed Wami konkurencje sprawdzające wiedzę praktyczną i teoretyczną z rozpalania ognisk. Start zbiórki na parkingu przed wjazdem do Lasu Radziejowickiego.
  • 20-22.03.2026 – w ten weekend wyjeżdżamy na Biwak Wiosenny do Bud Starych k. Młodzieszyna. Spotykamy się w piątek 20.03.2026 o 18:30 na parkingu przy Sali Weselnej „Glamour”. Biwak nasz skupi się na tematach szkoleniowych z technik harcerskich oraz rozgrywkach w paintball.
  • 29.03.2026 – spotykamy się o 10:30 na parkingu przy Sali Weselnej „Glamour”. Tym razem weźmiecie udział w kolejnej edycji Harcerskich Mistrzostw Kulinarnych. Tematem przewodnim będzie „Harcerski Kebab”.

 

DO POBRANIA – ZGODA RODZICÓW NA WYJAZD DZIECKA NA BIWAK WIOSENNY 2026

 

 

26 sty

77MDH zagrała z WOŚP

To była naprawdę piękna niedziela z WOŚP

A jej podsumowaniem jest to co udało nam się zebrać do puszek!  Podczas 34 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 77 Mazowiecka Drużyna Harcerska zebrała (puszki + eSkarbonki) … uwaga uwaga:
 
15118,72 ZŁ !!!
 
Warto ponadto zauważyć, że:
  • Najwięcej do puszki zebrali: Wallson + Anuszka – 2545zł
  • Najwięcej do eSkarbonki zebrał: Banderas – 800zł
  • Do eSkarbonki 77MDH udało się zebrać: 791zł
  • Nasze kochane #zuchy z 14 Gromada Zuchowa „Łowcy Przygód” zebrały do swojej eSkarbonki – 302zł
 
Za każdy grosz, którym wsparliście leczenie chorób przewodu pokarmowego u najmłodszych pacjentów kłaniamy się do pasa i z całego serca DZIEKUJEMY!! 
 
27 paź

Jesienne harcowanie 77MDH

Za nami Biwak Jesienny w pięknych Lasach Skulskich, gdzie przez  weekend harcowaliśmy wspólnie z 13 Wielopoziomową Drużyną Harcerską ze Złotokłosa.

Wraz z końcem października 77 Mazowiecka Drużyna Harcerska zaczyna się szykować do biwaku. Biwak Jesienny to nasz absolutnie stały i obowiązkowy punkt programu. Od ponad 20 lat naszym celem były lasy na przedpolu Puszczy Kampinoskiej, a dokładniej w okolicy Młodzieszyna. W tym roku przypadek sprawił, że w ostatniej chwili musieliśmy poszukać alternatywnego miejsca na biwak. Pomocną dłoń wyciągnęła zaprzyjaźniona 13 Wielopoziomowa Drużyna Harcerska i tym sposobem trafiliśmy do Skuł.

Wspólny biwak dwóch drużyn sprawił, że w weekend 24-26.20.2025 w remizie OSP Skuły zamieszkało ponad 70 harcerzy. A Lasy Skulskie w jesiennej szacie chwyciły nas za serce. Piękne dębowe starodrzewy pokryte złotymi i czerwonymi listkami były pięknym tłem do naszych harcerskich działań. W związku z tym, że w drużynie od września pojawiło się mnóstwo nowych twarzy… postanowiliśmy, że nasz biwak będzie w 100% szkoleniowy. Podczas sobotniej gry terenowej szkoliliśmy naszą młodzież z podstaw technik harcerskich: terenoznawstwa, samarytanki, szyfrów czy stopni harcerskich i struktury ZHP. W harcowaniu wydatnie pomogła naprawdę niezła jak na tą porę roku pogoda. A wieczorem wraz z 13WDH udało się usiąść do wspólnego ogniska. Niedzielne przedpołudnie poświęciliśmy na zajęcia z musztry i apel kończący biwak.

I to byłoby na tyle naszego biwaku. Na następny biwak przyjdzie poczekać nam do marca 2026, kiedy miejmy nadzieję nasz harcerski szlak poprowadzi nas do Bud Starych k. Młodzieszyna.